Blir lite youtube-spammande här nu men är inne i någon typ av strävan efter att beröras av saker som är utanför mitt eget känslomässigt ganska begränsade liv. Den här sången…den bara får mig att gråta varje gång. På ett bra sätt.
Sitting here tonight, by the firelight
it reminds me I already have more than I should
I don´t need fame, no one to know my name
At the end of the day, Lord I pray, I have a life thatś good.
Two arms around me, heaven to ground me
and a family that always calls me home
Four wheels to get there, enough love to share
and a sweet, sweet sweet song
At the end of the day, Lord I pray
I have a life thatś good.
Dom är helt gaaalet bra! Och en härlig sång också..
Indeed. ÄLSKAR deras röster.
Jag gillar dina youtubetips! Har själv varit helt besatt av av den här. Den akustiska versionen som bara finns på spotify är nästan ännu starkare.
Ååååh, tack! Underbar!!!
Jag är så hooked på Nashville! Ja,ja samma intriger och trams som alla de där andra men det är ju ändå bara så bra. Visste inte att jag faktiskt gillar country. När det görs så här fint dvs.
Åh, vad roligt att höra att även någon annan älskar Nashville! Har försökt truga den på alla. 🙂 Och musiken är verkligen guld, inte alls sådär hillbilly som många kunde tro.